Menu

Aktywna zima w Centrum

08.03.2018

Mimo mroźnych dni we wszystkich placówkach  Działu Wsparcia Społecznego Centrum dużo się dzieje. Seniorzy mogą korzystać z wielu atrakcji  skierowanych specjalnie do osób w wieku dojrzałym i aktywnie spędzić czas.

Miłośnicy planszówek i gier karcianych podczas cyklicznych spotkań spędzali czas na wspólnych rozgrywkach. Chętni uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego pilnie ucząc się nowych słówek. O rozwój twórczy zadbaliśmy organizując warsztaty plastyczne –  tym razem wykonywaliśmy lusterka metodą decoupage. Własnoręcznie wykonane lusterko to wyjątkowy prezent dla każdej kobiety.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów zorganizowało wykład o tematyce zdrowotnej, podczas którego dowiedzieliśmy się wiele na temat profilaktyki i metod leczenia cukrzycy. Otrzymaliśmy wskazówki jakiej diety powinni przestrzegać diabetycy. Pani Maria Furmańska podczas prelekcji „Moc słów” opowiedziała jak ważną rolę odgrywają słowa w naszym życiu. Jakich zwrotów i określeń należy unikać,  bo mogą skrzywdzić i sprawić ból drugiemu człowiekowi.

Gościliśmy także lekarza weterynarii na spotkaniu pn.: „Przegląd pupila” – wydarzeniu zorganizowanym  przy współpracy  z Centrum Wolontariatu i firmą Innogy, w ramach projektu „Paczka Dobrej Energii”. Pani doktor Katarzyna Łukowska, opowiedziała w jaki sposób dbać o dietę psów i kotów, jak pielęgnować oraz wychowywać, co w zachowaniu zwierzaka powinno nas niepokoić.

Podczas prelekcji zatytułowanej „Jacek Kaczmarski – życie i twórczość” słuchaliśmy wspólnie zarówno najbardziej znanych pieśni barda, jak i tych już zapomnianych. Na spotkaniu  z cyklu „Moje podróże” mogliśmy posłuchać  opowieści Pana Zbigniewa Kiluka o rejsie polskim transatlantykiem „Stefan Batory”. Seniorzy odwiedzili również Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN poznając historię opowiadaną przez zabytkowe przedmioty, malowidła, instalacje interaktywne, rekonstrukcje i makiety.

Dla wszystkich spragnionych muzycznych wrażeń, w miniony poniedziałek odbył się także koncert pt. „Wiosenne zamyślenie”, gdzie wystąpili soliści z Zespołu „ODEON”.

W myśl „Dla każdego coś dobrego”, proponujemy różnego rodzaju wydarzenia tak, aby seniorzy mogli znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Każdy pretekst jest dobry aby wyjść z domu i nie być samotnym.