Menu

Babciu, Dziadku żyjcie 100 lat!

26.01.2018

Dni Babci i Dziadka to doskonały czas na to, by podkreślić wagę obecności seniorów w naszym życiu i  okazja do integracji międzypokoleniowej. Z okazji tych jakże ważnych świąt w Dziale Wsparcia Społecznego Centrum odbyło się kilka wzruszających spotkań.

W czwartek, 18 stycznia występ zaprezentowały dzieci z Klubu Mam – Mama Wśród Mieściu przy Świętojerskiej 12a, a seniorzy z placówki przy ul Górnośląskiej uczestniczyli w międzykulturowym spotkaniu z dziećmi z Czeczenii współorganizowanym ze Stowarzyszeniem Interwencji Prawnej. W środę, 24 stycznia z przedstawieniem „Rzepka” Jana Brzechwy wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 12.

W każdym przypadku uśmiech nie schodził z twarzy uczestników. Spotkania z dziećmi dostarczają mnóstwa energii i radości, pozwalają przeżyć same przyjemne emocje. Liczne wierszyki i piosenki oraz tańce przygotowane z myślą o najstarszych, są balsamem dla serc wszystkich babć i dziadków – nawet tych, którzy nie mają własnych wnuków.  Są też niezwykle cenną lekcją dla maluchów, które uczą się empatii, poznają różne odcienie starości. Każdy senior po występie otrzymał pamiątkową laurkę i najlepsze życzenia: Babciu, Dziadku żyjcie 100 lat!