Menu

Bahar znaczy wiosna – opowieści Grupy Studnia O.

15.04.2019

24 kwietnia o godz. 17:30 serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat wraz z rodzicami na porywającą wyobraźnię opowieść.

„Bahar znaczy Wiosna” to autorska opowieść (wyd. książkowe 2016) o podróży pomiędzy kulturami: polską i turecką, powstała w drodze między Stambułem i Warszawą. Bohaterami historii są młoda kaligrafka z dawnej Turcji, Bahar i jej Mistrz Abdal oraz młody Król Lechistanu. Opowieść, w której Zachód przygląda się Wschodowi z zaciekawieniem i wynikają z tego same dobre rzeczy, jak na przykład miłość. Spektakl ma charakter interaktywny. Opowiadaczka używając tradycyjnej wschodniej formuły, raz po raz zapytuje słuchaczy: „O kim jest ta opowieść?”. W ten sposób skupiając uwagę uczestników wydarzenia na fabule, utrwala informacje o kulturze Wschodu, która poprzez symbole i obrazy jest drugoplanowym bohaterem opowiadanej historii. Zapytani słuchacze razem z opowiadaczką budują tło poszczególnym sekwencji w części opisującej kulturę polską, kulinaria, krajobraz itp. Muszą także pomóc bohaterowi w odpowiedzi na trudne zagadki i tym samym mają współudział w szczęśliwym zakończeniu historii. Momentem aktywnego udział słuchaczy jest wyprawa poselstwa polskiego do Stambułu, kiedy stają się członkami poselstwa, mając wyznaczone różne role.

Opowiada i prowadzi: Agnieszka Aysen Kaim

WSTĘP WOLNY!

Spotkajmy się na Twardej to projekt realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego na 2019 r. Został wybrany przez mieszkańców Śródmieścia i jest skierowany do sąsiadów z okolicy pl. Grzybowskiego.

Jego celem jest integracja lokalnej społeczności. Sąsiedzi będą mieli okazję się poznać m.in. podczas warsztatów artystycznych i ruchowych, wykładów edukacyjnych, potańcówek czy wspólnego gotowania. Nasza przestrzeń jest także otwarta na oddolne inicjatywy i działania międzypokoleniowe.

Do zobaczenia!