Menu

Bo z dziewczynami nigdy nie wie, oj nie wie się….

09.03.2018

8 marca to święto wszystkich kobiet, tego dnia każda kobieta powinna czuć się wyjątkowo. W placówkach Działu Wsparcia Społecznego Centrum uczciliśmy to święto organizując dla Pań liczne atrakcje.

Na Świętojerskiej  w romantyczny nastrój wprowadził uczestników spotkania poeta Tadeusz Knyziak prezentując swoje wiersze.

Kierownik Zespołu Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego,  Pan Jarosław Konończuk, oprócz życzeń i kwiatów przywiózł Paniom  pakiet informacji dotyczących bezpieczeństwa – radził jak unikać naciągaczy, gdzie szukać pomocy. Seniorki otrzymały także odblaskowe opaski, aby stać się bardziej widocznymi o zmroku. Nie zabrakło dobrej muzyki, która wprowadziła dobry nastrój oraz słodkiego sernika – tego dnia miał zero kalorii.

Prezentacja multimedialna pt.: „Kobiety Świata” przypomniała wszystkim o sile Pań, ich potencjale i zdolnościach.  Przybliżyła sylwetki kobiet z całego świata które były i są mistrzyniami, utalentowanymi, pracowitymi, oddanymi nauce lub służbie drugiemu człowiekowi postaciami, które miały istotny wpływ na losy świata. Na zakończenie uroczystości wspólnie śpiewaliśmy piosenki poświęcone kobietom i kobiecości.

Na Górnośląskiej Panowie przygotowali program artystyczny dla „swoich” Pań – recytowali wiersze, przypomnieli skąd się wzięło święto 8 marca. Gromkie „Sto lat” i kwiaty wywołały uśmiech na wszystkich damskich twarzach. Panie w rewanżu przygotowały niespodziankę – konkurs rozpoznawania osób ze starych fotografii. Okazało się, że czas się naszych Pań nie ima – Mężczyźni bezbłędnie rozpoznali, kogo przedstawiają fotografie.   

Na Twardej Panowie złożyli piękne wierszykowe życzenia i obdarowali wszystkie Panie tulipanami. Przygotowali również kabaretowy skecz o krasnoludkach. Rzecz jasna nie zabrakło słodkości i dobrej muzyki.

Prezenty, życzenia, komplementy, to wszystko dziś otrzymały Panie w nadmiarze. Mamy nadzieję, że każda Pani poczuła się doceniona i szczęśliwa w tym wyjątkowym dniu – Dniu Kobiet.