Menu

Budżet partycypacyjny

Jest nam bardzo miło ogłosić, że w roku 2019 Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego będzie realizowało sześć projektów w ramach Budżetu Partycypacyjnego

Spotkajmy się na Twardej

W zeszłorocznej edycji budżetu partycypacyjnego utworzone zostało ogólnodostępne miejsce, w którym realizowane są działania edukacyjne, kulturalne, integracyjne oraz sportowe dla mieszkańców Dzielnicy Śródmieście. Przez cały rok każdy z mieszkańców będzie mógł znaleźć propozycję dla siebie. Projekt realizowany będzie w placówce Centrum przy ul. Twardej 1.

Więcej informacji: „Spotkajmy się na Twardej”


Cyfrowy Senior

W ramach projektu działa nowoczesna pracownia komputerowa, w której będą odbywały się zajęcia skierowane do mieszkańców dzielnicy Śródmieście,  w szczególności do osób starszych. Prowadzone będą ogólne zajęcia komputerowe oraz specjalistyczne, w tym językowe. Będzie to również przestrzeń z dostępem do komputerów i internetu.

Więcej informacji: „Cyfrowy Senior”


Międzypokoleniowy Festiwal Gier Planszowych

Międzypokoleniowy Festiwal Gier Planszowych to wydarzenie dla wszystkich (seniorów, rodziców, dzieci), którzy są pasjonatami gier planszowych i tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z planszówkami. Podczas Festiwalu będzie można nauczyć się zasad  i zagrać w wiele różnorodnych gier planszowych, wziąć udział w turniejach i konkursach oraz warsztatach. Zaplanowany jest też występ artystyczny dla uczestników wydarzenia. 

Więcej informacji: Międzypokoleniowy Festiwal Gier Planszowych


Sąsiedzkie Country na dechach

Sąsiedzkie Country na dechach to wydarzenie realizowane na terenie Domu Pomocy Społecznej ul. Wójtowska 13 w Warszawie. Z tej okazji zorganizowany zostanie festyn. Festyn w klimacie prostej, wiejskiej zabawy w stylu country. W festynie wezmą udział Mieszkańcy DPS i Społeczność Sąsiedzka. Celem festynu będzie integracja Mieszkańców DPS ze Społecznością Lokalną.


Obiad dla potrzebujących na Starym Mieście

Projekt polega na zapewnieniu 320 posiłków tygodniowo – osobom potrzebującym, które biorą udział w spotkaniach u Braci Kapucynów na Miodowej 13. 

Więcej informacji: Obiad dla potrzebujących na Starym Mieście


Śródmiejscy seniorzy w drodze

Zaplanowano zorganizowanie trzech wycieczek dla seniorów z dzielnicy śródmieście Stare Miasto. Podczas wyjazdów uczestnicy będą mieli możliwość poznawać Polskę, której często nie znają, jej historię, przyrodę, zabytki oraz tradycje.

Więcej informacji: Śródmiejscy seniorzy w drodze