Menu

Budżet partycypacyjny

Dzięki poparciu mieszkańców Warszawy w 2018 roku Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego będzie realizowało pięć projektów w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018.

Festiwal „Lato Seniora”

Trzecia edycja Festiwalu odbędzie się w terminie 18 czerwca – 23 września  2018 roku w placówce Centrum przy ul. Świetojerskiej 12a. Przez 14 tygodni w okresie letnim będą się odbywały koncerty, projekcje filmów, zabawy taneczne, pokazy oraz zajęcia sportowe, warsztaty i spotkania edukacyjne.

Cyfrowy senior

W ramach projektu zostanie uruchomiona nowoczesna pracownia komputerowa, w której będą odbywały się zajęcia komputerowe skierowane do mieszkańców dzielnicy Śródmieście,  w szczególności do osób starszych. Prowadzone będą zajęcia ogólne oraz specjalistycznych, w tym językowe. Będzie to również przestrzeń z dostępem do komputerów i internetu.

Międzypokoleniowy Festiwal Gier Planszowych

Międzypokoleniowy Festiwal Gier Planszowych to wydarzenie dla wszystkich (seniorów, rodziców, dzieci), którzy są pasjonatami gier planszowych i tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z planszówkami. Podczas Festiwalu będzie można nauczyć się zasad  
i zagrać w wiele różnorodnych gier planszowych, wziąć udział w turniejach i konkursach oraz warsztatach.

Orkiestra seniorów na Świętojerskiej

W ramach projektu prowadzone będą spotkania orkiestry, w której seniorzy mają możliwość rozwijania swoich umiejętności oraz prezentacji swoich talentów. Spotkania prowadzone będą przez muzyka, który będzie współpracował z seniorami przy tworzeniu i aranżacji. Dodatkowo będzie on wsparciem dla uczestników podczas wszystkich występów.

Spotkajmy się na Twardej

Utworzone zostanie ogólnodostępne miejsce, w którym realizowane będą działania edukacyjne, kulturalne, integracyjne oraz sportowe dla mieszkańców Dzielnicy Śródmieście. Przez cały rok każdy z mieszkańców będzie mógł znaleźć propozycję dla siebie. Projekt realizowany będzie w placówce Centrum przy ul. Twardej 1.

Więcej informacji o budżecie partycypacyjnym www.twojbudzet.um.warszawa.pl.