Link

Menu

Funkcjonowanie Centrum Pomocy Społecznej w czasie stanu epidemii

12.03.2020

W trosce o bezpieczeństwo sanitarne w Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego w Warszawie podjęto dodatkowe działania, służące zapobieganiu ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-Cov-2, a także innych wirusów i bakterii.

W miejscach ogólnodostępnych zostały wystawione dozowniki na płyn dezynfekujący do rąk oraz wywieszono instrukcje mycia rąk w widocznych miejscach. Usługa sprzątania, w tym także uzupełniania dozowników na mydło, odbywa się z wykorzystaniem środków antyseptycznych. Zwielokrotniono mycie klamek, uchwytów, blatów, przycisków wind i podłóg i stosowanie do tego celu preparatów aseptycznych.

W budynkach CPS w widocznych miejscach zamieszczono informację o konieczności zachowania odległości co najmniej jednego metra pomiędzy pracownikiem, a klientem. Pracownicy stanowisk podawczych zostaną wyposażeni w jednorazowe rękawiczki.

W placówkach Działu Wsparcia Społecznego zlokalizowanych przy ul. Świętojerskiej 12a wstrzymano  odwiedziny oraz przyjęcia nowych podopiecznych do Sekcji Opieki Całodobowej.

W Ośrodku Wparcia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zlokalizowanym przy ul. Andersa 6/8 odwołano zajęcia oraz przyjęcia nowych podopiecznych.

W jednostkach zostały także odwołane planowane imprezy oraz zajęcia grupowe.

W miarę możliwości prosimy o załatwianie spraw w formie elektronicznej lub telefonicznie, a także o ograniczenie osobistych wizyt w CPS. Przypominamy też, by oczekując na spotkanie z pracownikami, ze względu na własne bezpieczeństwo, zachować odpowiedni dystans od innych oczekujących.

Szczegółowe informacje o sprawach, które można załatwić elektronicznie (ePUAP), znajdują się na stronie internetowej http://www.cps.srodmiescie.warszawa.pl/kontakt/ oraz http://www.cps.srodmiescie.warszawa.pl/bip/index.php/skrzynka-epuap/