Menu

Festiwal „Lato Seniora” – harmonogram wydarzeń we wrześniu

30.08.2017

Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego zaprasza na wydarzenia organizowane w ramach Festiwalu „Lato Seniora”. W dniach od 19 czerwca do 15 września 2017 roku przy ul. Świętojerskiej 12a będą odbywały się różnorodne aktywności integracyjne, edukacyjne i kulturalne. Wstęp na wszystkie wydarzenia ma charakter otwarty, kierowany jest do wszystkich mieszkańców Warszawy i jest bezpłatny.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem wydarzeń we wrześniu:

  • 1 września o godz. 18.00 zapraszamy na koncert „Ty dobrze wiesz, Warszawo” w wykonaniu Chóru Męskiego im. Wacława Lachmana Towarzystwa Śpiewaczego „HARFA”. Pod batutą Pawła Choiny wystąpią artyści: Marta Włodarczyk (sopran), Tadeusz Adamczyk (baryton), Joanna Laszczkowska (fortepian). Koncert poprowadzi Paweł Bekanowski. W programie zostaną wykorzystane utwory m. in.: W. A. Lachmana, J. Kołaczkowskiego, S. Krukowskiego, K. Kurpińskiego, H. Ordonówny, A. Panufnika.
  • 5 września o godz. 14:30 zapraszamy na spotkanie pt. „Mój Azerbejdżan”, podczas którego Pani Parvin opowie o kraju swojego pochodzenia – kulturze, historii i tradycjach kulinarnych, a uczestnicy będą mogli nauczyć się przygotowywać tradycyjne danie Azerskie.
  • 7 września o godz. 10:00 zapraszamy na wykład o zdrowiu. Naszym gościem będzie dr Maciej Michałowski, który poprowadzi wykład pt. „Idzie Kowalski do lekarza… czyli jak poruszać się w systemie ochrony zdrowia”.
  • 7 września o godz. 11:30 zapraszamy na kolejny wykład o zdrowiu. Tym razem wykład będzie dotyczył wpływu ziół na chorobę Alzheimera i inne zespoły otępienne.
  • 8 września o godz. 11:00 zapraszamy seniorów na wspólne zwiedzanie wystawy czasowej w Muzeum Azji i Pacyfiku przy ul. Solec 24 pt. „Szkoda wyrzucić! Design japońskich opakowań”. Zbiórka na ul. Świętojerskiej 12a o godz. 10:00 i wspólne wyjście. Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy telefonicznie pod nr tel. 607 825 475, mailowo pod adresem latoseniora@um.warszawa.pl lub osobiście przy ul. Świętojerskiej 12a pok. 115.
  • 9 września o godz. 11:00 zapraszamy na spacer z przewodnikiem „Szlakiem warszawskich pałaców”. Trasa będzie prowadzić po wybranych warszawskich pałacach (barokowych i klasycystycznych) od placu Krasińskich, przez ulicę Miodową po Krakowskie Przedmieście. Zbiórka przy ul. Świętojerskiej 12a.
  • 12 września w godz. 11:00-17:00 zapraszamy na ul. Świętojerską 12a na Międzypokoleniowy piknik z grami planszowymi. W programie zabawy dla dzieci i rodziców oraz gry dla dorosłych.
  • 15 września o godz. 11:00 zapraszamy do ogrodu przy ul. Świętojerskiej 12a na uroczyste zakończenie Festiwalu „Lato Seniora”. W programie koncert w wykonaniu studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina we współpracy z Filharmonią im. Romualda Traugutta „Cosi fan tutte – z cyklu opera w przekroju” oraz występ grupy wokalno-teatralnej „Artyści ze Świętojerskiej”.

Zajęcia ruchowe (cykliczne):

  • 4 i 11 – poniedziałki – zapraszamy na zajęcia z Nordic Walking. Zbiórka o godz. 11:00 przy ul. Świętojerskiej 12a i wspólne wyjście do Ogrodu Krasińskich. Zapewniamy kijki. Prosimy o zabranie wygodnego stroju.
  • 6 i 13 – środy – zapraszamy na zajęcia ruchowe przy muzyce o godz. 12:00. Prosimy o zabranie wygodnego stroju.

Więcej informacji oraz relacje z dotychczasowych wydarzeń znajdą Państwo na stronie internetowej Centrum: www.cps.srodmiescie.warszawa.pl.  

W razie jakichkolwiek pytań, dotyczących Festiwalu „Lato Seniora” zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 607 825 475 lub mailowo: latoseniora@cps.srodmiescie.warszawa.pl.

Organizatorem Festiwal „Lato Seniora” jest Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.