Menu

Festiwal „Lato Seniora” w pełni!

17.07.2017

Festiwal „Lato Seniora” w pełni. Pierwsza połowa lipca obfitowała w wiele różnorodnych wydarzeń, które przyciągnęły rzeszę warszawskich seniorów.

Lipcowy program Festiwalu rozpoczęliśmy wykładem „Niepełnosprawność wieku starszego a środowisko zamieszkania”, który przeprowadził dr inż. Piotr Fornalczyk z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Podczas wykładu seniorzy mogli zapoznać się z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi aranżacji wnętrza i udogodnieniach, które mogą w znaczący sposób poprawić komfort życia i funkcjonowania w swoim mieszkaniu.

W pierwszej połowie lipca odbyły się także dwa wykłady o zdrowiu. Pierwszy z nich pt. „Zadbaj o siebie, czyli co każdy senior powinien wiedzieć o profilaktyce zdrowotnej” prezentował kompendium wiedzy dotyczącej ogólnego stanu zdrowia, zalecanych badań i ich częstotliwości oraz przyjmowania leków. Po wykładzie uczestnicy mogli także skorzystać z badania pomiaru ciśnienia krwi i poziomu cukru. Kolejny wykład, przeprowadzony przez dr Ewę Markowską dotyczył profilaktyki nadciśnienia tętniczego.

W dniu 10 lipca odbyły się pierwsze warsztaty artystyczne. Tym razem seniorzy tworzyli kolorowe kolaże, z najróżniejszymi wzorami zwierząt i roślin. Z prac stworzonych w ramach warsztatów zostanie przygotowana wystawa.

Tegoroczne „Lato Seniora” obfituje także w zajęcia ruchowe. W środy odbywają gimnastyka, na której seniorzy w rytm energetyzującej muzyki wykonują ćwiczenia sprawnościowe, a w piątki w naszym ogrodzie na trawie odbywa się joga.

Natomiast w piątek 14 lipca odbył się pierwszy plenerowy pokaz filmowy. W ogrodzie został wyświetlony film „Podróż na sto stóp”, ze wspaniałą rolą Helen Mirren, który jest świetnym połączeniem komedii i dramatu – bawi, wzrusza i uczy.

W ramach Festiwalu „Lato Seniora” do 15 września 2017 roku zaplanowano szereg spotkań, warsztatów, plenerowych projekcji filmowych, koncertów kameralnych oraz międzypokoleniowych zabaw tanecznych.

W razie jakichkolwiek pytań, dotyczących Festiwalu „Lato Seniora” zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 607 825 475 lub mailowo: latoseniora@cps.srodmiescie.warszawa.pl.

Szczegółowe informacje na temat planowanych wydarzeń: http://www.cps.srodmiescie.warszawa.pl/festiwal-lato-seniora.

Organizatorem Festiwal „Lato Seniora” jest Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.