Link

Menu

Jesienne atrakcje Festiwalu „Lato Seniora”

26.09.2019

Koniec Festiwalu wcale nie oznacza końca wydarzeń przewidzianych dla seniorów. Koncerty, spotkania z poezją, warsztaty mimo jesiennej aury, przyciągały widzów i uczestników do samego końca….

Muzycznych wrażeń mogliśmy zasmakować podczas koncertów w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Kameralnej „ODEON”, a także Zespołu Kantata z występem pt.: „Lata 20-te, lata 30-te”. Wszyscy artyści to seniorzy z pasją i energią do działania. Chór Kantata działa przy Centrum Aktywności Lokalnej na Białołęce od 11 lat. Natomiast Warszawska Orkiestra Kameralna „Odeon” to zespół składający się z emerytowanych muzyków zawodowych, którzy będąc w jesieni życia jeszcze mają dość sił by krzewić muzykę poważną.

 

Słowem pisanym zachwyciła i umiliła czas Pani Ewa Sumińska, ze swoją bogatą twórczością poetycką z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Pani Ewa nie tylko pisze ale także maluje i udziela się aktorsko. Podczas spotkania, zaprezentowała nowy zbiór napisanych wierszy pt. „I przyszły czarne anioły”.

Festiwal „Lato seniora” to nie tylko kultura i sztuka ale także edukacja. W ramach Festiwalu wszyscy chętni seniorzy udali się na wycieczkę do Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN”. Wspólna historia Polaków i Żydów, zasługuje na chwilę uwagi, którą poświęciliśmy spędzając czas razem.

 

Tak minęła kolejna-czwarta edycja Festiwalu „Lato seniora”, projektu skierowanego do seniorów i w dużej mierze tworzonego przez seniorów. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem artystów seniorów, którzy pożytkują swoje siły dla innych, pokazując tym samym, że jesień życia może być piękna i kolorowa mimo niedogodności z racji wieku. Życzymy wszystkim seniorom zdrowia i sił na być może kolejną edycję Festiwalu 😊. Artystom seniorom życzymy sił i weny twórczej do dalszej pracy, mamy nadzieję spotkać się na scenie za rok.