Link

Menu

Koniec sierpnia to wcale nie koniec lata… a zwłaszcza Festiwalu „Lato Seniora”

02.09.2019

Za nami trzeci miesiąc Festiwalu „Lato seniora”, ostatnie dni miesiąca dostarczyły ciekawych wrażeń widzom i słuchaczom.

W minionym czasie mogliśmy posłuchać ciekawostek z dziedziny historii, geografii i zdrowia. Prelekcja „Potańcówki na dechach” przywołała wspomnienia uczestników – wszak dawne zabawy           w Warszawie były udziałem wielu spośród naszych seniorów. W kolejną „podróż” do Afryki zabrał nas Pan Wiesław Bochenek i opowiedział o niezwykłej roślinności Tanzanii. Tropikalna, sucha ale także bogata w roślinność Tanzania jest wspaniałym miejscem dla dziko żyjących zwierząt.Tutaj mieści się jeden z najbardziej znanych i biologicznie zróżnicowanych parków narodowych ‑ Serengeti. O ziołowych herbatkach, leczniczych właściwościach roślin ale też oszustwach farmaceutycznych opowiedział nam przedstawiciel firmy Kawon, specjalizującej się w ekologicznych wyrobach zielarskich.  Za to spotkanie dziękujemy Fundacji Wsparcie, z którą od lat współpracujemy przy organizacji spotkań dla seniorów.


 

W poniedziałek rozsmakowaliśmy się w muzyce zespołu Biała Róża, który zaprezentował koncert o tematyce powstańczej pn. „Między ziemią a niebem. Pieśń o Powstaniu Warszawskim” oparty na słowie i muzyce kompozytorów polskich. Jeszcze raz powspominaliśmy 1 sierpnia 1944 roku i oddaliśmy hołd bohaterom walczącym  za ukochaną Warszawę.

Podróżniczka, malarka, pisarka i prawnik – Pani Elżbieta Wichrowska – Janikowska, w środę zaprezentowała swoje prace w Świętojerskiej Galerii. Na ścianach zawisły malowidła akwarelowe, prezentujące korę drzew. Okazało się, że obrazy zawierają w sobie wizerunki miejsc, postaci i sytuacji, trzeba było tylko poruszyć wyobraźnię. Dodatkową atrakcją dla uczestników był quiz z odgadywaniem nazw gatunków drzew, których korę przedstawiały obrazy. Inspiracją dla Pani Elżbiety były podróże, podczas których poznała niezwykłą roślinność  w różnych zakątkach świata. 

Czwartkowe popołudnie uatrakcyjniła grupa teatralna Scena Na Paca Teatralni działająca od 4 lat w Centrum Społecznym przy ul. Paca 40. Zaprezentowali występ kabaretowy pt. „Stefan i Jolka” pokazującym różnicę między postrzeganiem życia przez mężczyznę i kobietę. Druga część występu pt. „Dookoła świata i języka” powstała na podstawie tekstów autorstwa Stanisława Barańczaka z tomiku poezji „Geografioły”. Program wyreżyserowała Pani Elżbieta Cisowska.

Przed nami kolejny, już ostatni miesiąc festiwalu „Lato seniora” 2019 nadal pełen ciekawych wydarzeń. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na plakatach oraz na naszej stronie internetowej.