Menu

Lato w mieście w Programie Aktywności Lokalnej

21.08.2017

W sierpniu 2017 roku w ramach Programu Aktywności Lokalnej prowadzona jest akcja Lato w mieście. Półmetek akcji za nami, więc przyszedł czas na krótkie podsumowanie. Dziesięcioro dzieci pod okiem rodziców i animatorów środowiskowych aktywnie spędzało czas, korzystając z atrakcji zaplanowanych w ramach ogólnej oferty miejskiej.

W programie znalazły się wyjścia na basen na Szczęśliwicach, nauka tenisa ziemnego i jazdy na rolkach, a także warsztaty detektywistyczne
w Domu Kultury Rembertów. Dzieci wzięły udział również w wycieczce do Kampinoskim Parku Narodowym, gdzie oprócz warsztatów przyrodniczych odbyło się ognisko.

Swoich sił dzieci próbowały także w grze w siatkówkę plażową i badmintona na jednej z warszawskich plaż – na Poniatówce. Innym razem zmagały się z grawitacją na kolejce grawitacyjnej na Górce Szczęśliwickiej. Dla uczczenia połowy akcji Lata w mieście zorganizowane zostały warsztaty kulinarne w ramach projektu międzykulturowego, realizowanego przez Stowarzyszenie Interwencji Prawnej. Dzieci pod okiem Hawy i Hedy, dwóch Czeczenek, przygotowały tradycyjne placki z twarogiem – czepałgasz.

fot. Marlena Talunas

Następna połowa wakacji jeszcze przed nami, plany są ambitne, więc pozostaje tylko trzymać kciuki za pogodę i kondycję dzieci.