Menu

Letnie wojaże seniorów

28.08.2017

Lato to idealna pora na spędzanie czasu w aktywny i zarazem ciekawy sposób. Jedną z form takiego atrakcyjnego odpoczynku są wycieczki krajoznawcze, które od lat Dział Wsparcia Społecznego oferuje swoim podopiecznym.

W tym roku śródmiejscy seniorzy zwiedzili już Zamość i przepiękne zakątki zielonego Roztocza. Podróżowali również po Południowym Mazowszu, odwiedzając Czersk, Górę Kalwarię oraz Warkę.

Wczesnym rankiem 23 sierpnia, prężna grupa pensjonariuszy, udała się w północnowschodnie tereny naszego kraju, na Podlasie. Pierwszym punktem wycieczki był Ziołowy Zakątek w Korycinie. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z historią ziołolecznictwa i tradycyjnego zbioru roślin ze stanu naturalnego. Wśród dobiegających zewsząd aromatów ziół i przypraw seniorzy mogli skomponować własne mieszanki herbaciane, tworzyć nalewki na bazie cennych surowców zielarskich oraz zasięgnąć wiedzy zielarskiej. Podczas przemierzania ścieżek edukacyjnych Podlaskiego Ogrodu Botanicznego, podziwiano zgromadzoną kolekcję flory prawie z całej Polski. Zwiedzający poznali chronione rośliny i dziko rosnące gatunki jadalne, rośliny barwierskie, trujące oraz przyprawowe.

Zwieńczeniem wizyty w natchnionym spokojem i sielskością życia zakątku, dla uczestników przygotowano integracyjnego grilla z gorącą herbatą przy dźwiękach gitary i wspólnym śpiewaniu. Po zasłużonym odpoczynku wycieczkowicze przyjechali do Drohiczyna, gdzie z Góry Zamkowej podziwiali panoramę miasta i rzeki Bug. Zwiedzano również Muzeum z imponującą kolekcją historycznych motocykli i kajaków. Zamęczeni, ale bardzo zadowoleni, że mogli oderwać się od warszawskiego zgiełku, późnym wieczorem wrócili do swoich domów.