Link

Menu

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

06.12.2019

Dlaczego 5 grudnia? Na to pytanie próbowali sobie odpowiedzieć uczestnicy spotkania zorganizowanego przez Centrum Pomocy Społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Wspólnie z obecnymi gośćmi: Panem Aleksandrem Ferensem Burmistrzem Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy, Panem Wojciechem Matyjasiakiem Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Śródmieście, Panią Marzeną Cendrowską Naczelnikiem Wydziału Sportu i Spraw Społecznych oraz Panią Małgorzatą Karpińską z tego Wydziału doszliśmy do wniosku, że  grudniowa, świąteczna atmosfera przypomina nam o radości, jaką sprawia nam dzielenie się sobą z innymi.

Dla naszych najważniejszych gości dzielenie się sobą to dewiza na cały rok! Wolontariusze i wolontariuszki, o których mowa, byli bohaterami tego spotkania, adresatami życzeń i podziękowań! Te składali wszyscy na czele z Panem Burmistrzem i Panią Anną Gawałkiewicz Dyrektorem Centrum Pomocy Społecznej.

Dla wolontariuszy przygotowaliśmy kilka niespodzianek: pamiątkowe dyplomy, film z podziękowaniami złożonymi przez wspieranych przez nich uczniów i seniorów, występ grupy improwizacyjnej Wigwam, a na koniec warsztat czekoladowo- pralinowy.

Działo się wiele, ale najprzyjemniejsze w spotkaniu było to wszystko pomiędzy. Łza na policzku wolontariuszki, uścisk ręki, chwila rozmowy nad wyprodukowanym własnoręcznie pudełkiem słodkości.

Do zobaczenia za rok!