Menu

Mobilna Łaźnia dla osób bezdomnych już działa

06.06.2017

W dniu 1 czerwca 2017 roku w siedzibie Centrum Pomocy Społecznej odbyło się spotkanie zorganizowane przez Biuro Pomocy i Projektów Społecznych Wydział Pomocy Społecznej związane z otwarciem Mobilnej Łaźni prowadzonej na zlecenie miasta przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Straży Miejskiej, Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża, SODON-u, Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej, Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, Fundacji D.O.M., Lekarze Nadziei, Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć nowo otwarty obiekt, a także zapoznali się z ofertą mobilnej łaźni, która została otwarta w dniu 24 maja 2017 roku i aktualnie można z niej skorzystać w Dzielnicy Śródmieście przy ul. Wenedów koło mostu Gdańskiego. Łaźnia jest czynna codziennie w godzinach: 9:00-13:00  i  15:00-19:00. Z usług fryzjera można skorzystać raz w tygodniu – w sobotę  – w godzinach 10:00-14:00. Łaźnia mobilna oferuje możliwość skorzystania z: prysznica, toalety, usług fryzjera, wymiany bielizny. Osoby korzystające z łaźni mogą otrzymać przybory do golenia oraz skorzystać z zasobów środków przeciw wszawicy.
Według informacji podanej przez stołeczny ratusz, łaźnia ma stanąć po kolei w trzech różnych punktach miasta, w zależności od potrzeb danego rejonu.