Menu

Nowa Jadłodzielnia w Śródmieściu!

12.06.2018

W dniu 8 czerwca 2018 odbyło się uroczyste otwarcie Jadłodzielni przy ul. Twardej 1 w Warszawie. Otwarcia dokonały wspólnie: Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Śródmieście Pani Ewa Czerwińska, Przewodnicząca Komisji Polityki Gospodarczej, Budżetu i Finansów Rady Dzielnicy Śródmieście Pani Katarzyna Joanna Wiśniewska, będąca jednocześnie członkiem Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego oraz Zastępca Dyrektora Centrum Pomocy Społecznej Pani Monika Kowalska. Projekt Jadłodzielni został opracowany w ramach budżetu partycypacyjnego m. st. Warszawy. Jego autorką jest Pani Zuzanna Smoczyńska. Wykład inauguracyjny wygłosiła Pani dr Karolina Hansen z inicjatywy Foodsharing Warszawa, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego.

Jadłodzielnia to punkt, do którego mieszkańcy i darczyńcy komercyjni mogą przynosić żywność zagrożoną zmarnowaniem, a także bezpłatnie częstować się żywnością, której potrzebują. Każdy, kto chce wykorzystać tę żywność może ją odebrać bezpłatnie z jadłodzielni. Celem działania Jadłodzielni jest podnoszenie świadomości współodpowiedzialności za problem marnowania żywności i stworzenie funkcjonalnych rozwiązań, które będą służyć poprawie sytuacji. Niech jedzenie zamiast do kosza trafia do osób, które tego naprawdę potrzebują.

Jadłodzielnia jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Wszystkich chętnych, którzy chcą podzielić się nadwyżką swojej żywności oraz tych, którzy mogą ją spożytkować, serdecznie zapraszamy do lokalu mieszczącego się przy ul. Twardej 1 w siedzibie Centrum Pomocy Społecznej.

Jadłodzielnia zaprasza do współpracy oprócz osób prywatnych także sklepy i punkty gastronomiczne, które chciałby przekazywać nadwyżki produktów żywnościowych.
W tym celu wystarczy skontaktować się z opiekunem Jadłodzielni przez stronę na Facebooku  https://www.facebook.com/jadzlodzielnianatwardej1/?modal=admin_todo_tour

Poniższe zdjęcia zostały wykonane przez fotografa Panią Justynę Rojek.