Menu

O kampanii “Bezpieczny i aktywny senior” na Świętojerskiej

25.03.2017

W dniu 16 marca 2017 roku podpisano list intencyjny pomiędzy Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i  Telewizją Polską, w sprawie rządowej kampanii „Bezpieczny i aktywny senior”. Było to impulsem do rozmowy z naszymi seniorami w siedzibie Centrum przy ul. Świętojerskiej w programie „Temat dnia” w TVP Info.


Pan Lech Gruszczyński wskazał na problem samotności wśród ludzi starszych i podkreślił, że w Centrum mają oni możliwość spotkania się z innymi osobami, podzielenia się doświadczeniami i porozmawiania o problemach dnia codziennego: „Jednym z głównych problemów ludzi starszych bywa samotność, która rodzi bierność i apatię. Jeśli znajdziemy się w takich domach jak ten – znajdujemy życzliwą atmosferę”.

Pani Ewa Sumińska podkreślała także, że Centrum daje możliwość spełniania się na różnych polach, rozwijania i poznawania nowych pasji i zainteresowań. Naszą ofertę dla seniorów przedstawiła Dyrektor Centrum Anna Gawałkiewicz:„Służymy tutaj i zajęciami terapii zajęciowej, siłownią, rehabilitacją i bardzo bogatym programem kulturalnym (…). Dobra energia płynąca od naszych seniorów jest naszą inspiracją”.


Mamy nadzieję, że podpisanie tego listu intencyjnego wpłynie na większe propagowanie aktywności seniorów w TVP.

Cały materiał dostępny jest pod linkiem Kliknij tutaj