Link

Menu

Odważni seniorzy zwiedzają Polskę…, czyli projekt Kultura bliżej Seniorów

10.07.2020

Czas wyjazdów krajoznawczych to ulubiony okres śródmiejskich seniorów. W tym roku seniorzy zwiedzają Polskę dzięki środkom pozyskanym z projektu „Kultura bliżej seniorów”, realizowanego z budżetu obywatelskiego na 2020 rok. Mimo obaw o bezpieczeństwo i zdrowie, przy zachowaniu środków ostrożności i zapewnienia odpowiedniej higieny możliwe jest bezpieczne podróżowanie i odkrywanie pięknych zakątków Polski. Do odważnych świat należy! Dlatego z dozą ostrożności, ale odważnie seniorzy wyruszyli na pierwszą z trzech planowanych wycieczek w Pieniny.

Wycieczka autokarowa trwała dwa dni, podczas których zaplanowano zwiedzanie takich miejscowości jak Stary Sącz, Niedzica oraz Szczawnica. Uczestnicy wyruszyli w godzinach bardzo rannych i udali się do Starego Sącza, w którym zobaczyli Ołtarz Papieski miejsce koronacji i kanonizacji św. Kingi oraz Izbę Pamiątek Papieskich św. Jana Pawła II. Kolejnym punktem wycieczki był spacer w Niedzicy po zaporze na Jeziorze Czorsztyńskim. Podczas spaceru zwiedzający mieli okazję podziwiać malowniczą panoramę Pienin z zamkiem w Czorsztynie i Niedzicy. Wieczorem zmęczeni udali się na odpoczynek do hotelu Pod Wulkanem.

Kolejnego dnia wycieczki po śniadaniu i zapakowaniu bagaży, uczestnicy udali się w kierunku Sromowców Wyżnych. Tam czekała główna atrakcja tego dnia, czyli spływ tratwami do Szczawnicy. Po ponad dwugodzinnej wyprawie, wycieczkowicze udali się na spacer z przewodnikiem po centrum uzdrowiska. Chętni mogli udać się do Pijalni Wód  zobaczyć dawną zabudowę uzdrowiskową. Niespodzianką tego miejsca była degustacja wód źródlanych. W Szczawnicy posilili się obiadem i w godzinach popołudniowych wyruszyli w drogę powrotną.

Zmęczeni, ale bezpieczni, z satysfakcją wrócili wieczorem do Warszawy.