Menu

Ogród miłości wyrasta w sercu babci…

24.01.2019

Dzień Babci i Dzień Dziadka – dni, w których najmocniej dajemy wyraz naszej miłości  i szacunku do najstarszych w rodzie. Zaproszenie do wspólnej zabawy z tej okazji przyjęło wielu podopiecznych Centrum. Takie spotkanie to świetna okazja do rozmowy o najbliższych. Cieszymy się bardzo, że tak wielu naszych podopiecznych posiada wnuczęta, ba – niektórzy prawnuczęta i praprawnuczęta! Rekordziści z dumą wymieniali imiona ( bo każda okazja jest dobra do treningu pamięci) nawet dziewięciorga latorośli z trzeciego pokolenia.  

Żeby tradycji stało się zadość a świętujący poczuli się wyjątkowo, każdy z gości otrzymał specjalną „babciową” lub „dziadkową” czekoladę i laurkę. 

Wiecie, że Dzień Babci w Polsce został wymyślony w redakcji tygodnika „Kobieta i Życie” w 1964 roku? Dziadkowie musieli na swoje święto jeszcze trochę poczekać – do lat 70. Podczas spotkania  przedstawiliśmy prezentację multimedialną, z której słuchacze mogli dowiedzieć się jak i kiedy te bardzo miłe i ciepłe święta są obchodzone w innych krajach. A że to także święta radosne – nikt nie wyszedł ze spotkania smutny. Salwy śmiechu wywoływały  żarty i kawały o dziadkach i wnukach, oraz zabawne scenki. A serca rozgrzewały sentencje z życzeniami i cytaty o tych, którzy zajmują w życiu każdego z nas szczególne miejsce  – babciach i dziadkach.

Wszystkim babciom i dziadkom dziękujemy za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz ogrom bezinteresownej miłości i życzymy samych pięknych chwil !