Menu

Cyfrowy Senior

Ruszyły zapisy na kolejną turę warsztatów i zajęć.

W lipcu i sierpniu prowadzone będą warsztaty komputerowe na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym oraz zajęcia z języka angielskiego na poziomie podstawowym i środniozaawansowanym. Seniorzy będą tez mieli okazję poznać podstawy grafiki komputerowej oraz nauczyć się robić zakupy przez internet. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego:

Agnieszka Wesołowska 607 825 475, Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. A. Tymowskiego, ul. Świętojerska 12a pok. 115


 

Multimedialna pracownia komputerowo-językowa

Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego uruchamia projekt z budżetu partycypacyjnego pn. „Cyfrowy Senior”, skierowany do mieszkańców dzielnicy Śródmieście, a w szczególności do osób starszych.

Projekt zakłada uruchomienie nieodpłatnej, nowoczesnej pracowni komputerowej, wyposażonej w specjalistyczny sprzęt techniczny, a także multimedialny do nauki języków obcych.

Głównym celem projektu jest stworzenie przestrzeni do aktywnej i nowoczesnej edukacji dla seniorów i osób dorosłych zamieszkałych na terenie dzielnicy Śródmieście.

W ramach projektu funkcjonuje ogólnodostępna pracownia komputerowa, czynna od poniedziałku do piątku. Udostępnione stanowiska komputerowe z Internetem są do dyspozycji w godzinach od 10.00 do 14.00.

Do końca roku sukcesywnie uruchamiane będą także zorganizowane kursy komputerowe i językowe na różnych poziomach zaawansowania oraz kursy specjalistyczne.

Do końca czerwca zajęcia odbywają się w następujących grupach:

  • Poniedziałki i środy: zajęcia z nauki języka angielskiego na poziomie poczatkującym i średniozaawansowanym.
  • Wtorki i czwartki: warsztaty komputerowe na poziomie poczatkującym i średniozaawansowanym.

W późniejszym okresie uruchamiane będą także zajęcia specjalistyczne m.in. z grafiki, projektowania oraz inne tematyczne wybrane przez seniorów.

Na wszystkie kursy obowiązują zapisy. W przypadku wyczerpania liczby miejsc stworzona zostanie lista rezerwowa.

Informacje i zapisy

Agnieszka Wesołowska

e-mail: a.wesolowska@um.warszawa.pl

tel.: 607-825-475