Menu

e-Akademia

Działania edukacyjne i wspierające dla seniorów w zakresie nauki i stosowania Nowych Technologii.

 

Adresaci

Głównymi adresatami projektu są osoby w wieku 60+, pochodzące z dzielnicy Śródmieście. Nie oznacza to, że z e-Akademii nie mogą skorzystać inne, chętne osoby. Zapraszamy wszystkich seniorów i osoby dorosłe z Warszawy, jednak zaznaczamy, że pierwszeństwo w zapisach na zajęcia mają najstarsi mieszkańcy Śródmieścia.

Projekt skierowany jest zarówno do osób, które dopiero zaczynają naukę obsługi komputera, jak i dla tych, którzy chcieliby doskonalić posiadane umiejętności lub potrzebują jedynie wyjaśnienia pewnych zagadnień. Indywidualne podejście do każdego uczestnika pozwala nam dostosować się do jego potrzeb i przygotować najbardziej optymalną propozycję nauki.

Cel

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu seniorów.

Nasze doświadczenie pokazuje, że niezależnie od wieku, przy odrobinie cierpliwości i zaangażowania, każdy jest w stanie opanować podstawy obsługi komputera czy smartphone’a.

 

Realizowane działania

  • Działania edukacyjne, których celem jest zapoznanie seniorów z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi obsługi komputera, środowiska Windows i Office, podstawowych programów graficznych oraz obsługi Internetu. Pomagamy również w nauce obsługi prywatnych telefonów komórkowych oraz laptopów. Warsztaty prowadzane są indywidualnie, a ich zakres dostosowany jest do umiejętności i potrzeb uczestników.
  • Warsztaty grupowe – cykliczne warsztaty na różnych poziomach zaawansowania, zarówno kilkudniowe jak i kilkumiesięczne.
  • E-przestrzeń – udostępnianie stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu w dwóch lokalizacjach – przy ul. Świętojerskiej 12A oraz ul. Twardej 1. Zapewniamy wsparcie w postaci prowadzących, którzy pozostają do dyspozycji uczestników. Pomagają oni zapoznać się z działaniem urządzeń, uczą od podstaw zasad korzystania z komputerów i pomagają rozwijać już posiadane umiejętności.

Godziny otwarcia e-Akademii

ul. Świętojerska 12A                                                          ul. Twarda 1

Pon: 10.30-14.30                                                                Pon: 10.00-14.00

Wt: 10.30-14.30                                                                  Wt: 10.00-14.00

Śr: 10.30-14.30                                                                   Śr: 10.00-14.00

Czw. 10.30-14.30                                                               Czw. 10.00-14.00

Pt. 10.30-14.30                                                                   Pt. ——-

 

Partnerzy

  • Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich POMOC Maltańska – organizacja warsztatów komputerowych.
  • Fundacja „Zaczyn” – organizacja warsztatów komputerowych.

Kontakt

Bartosz Szymański, Zespół ds. Projektów i Programów

e-mail: Bartosz.szymanski@cps.srodmiescie.warszawa.pl

tel.: 607 825 475