Menu

Rodzinny Piknik Sąsiedzki

22.05.2019

W dniu 18 maja 2019 roku, kolejny raz odbył się Rodzinny Piknik Sąsiedzki organizowany we współpracy Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego, Szkoły Podstawowej nr 158 im. Jana Kilińskiego oraz Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” – Ognisko Starówka.
Ponieważ pogoda nie sprzyjała wydarzeniom plenerowym, ze wszystkich atrakcji i aktywności nasi goście mogli korzystać w budynku szkoły. Wszyscy i ci mali i ci duzi, bawili się wyśmienicie mimo niesprzyjającej aury.
Uroczystego otwarcia pikniku dokonali: Pan Aleksander Ferens Burmistrz Dzielnicy Śródmieście wraz z Panią Anną Gawałkiewicz Dyrektorem Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego, Panią Beatą Orczyk Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 158 oraz Panią Anną Nowińską Kierownikiem Ogniska Starówka. Naszymi gośćmi były również radni dzielnicy Śródmieście: Pani Alicja Nowak i Pan Patryk Palczewski.
Dla uczestników pikniku rodzinnego przygotowano mnóstwo atrakcji, z których można było korzystać całymi rodzinami, ale też indywidualnie. Każdy mógł w zależności od swoich pasji i zainteresowań wziąć udział konkursach plastycznych lub sportowych. W pracowni artystycznej dzieci miały okazję do wytwarzania oryginalnych ozdób, a w punkcie FABLAB-u każdy mógł sprawdzić czy stoi przed nim kariera stolarza. Uczestnicy mogli również cieszyć się takimi atrakcjami jak zaplatanie warkoczyków czy malowanie włosów. Dzięki temu pochmurny dzień nabrał dodatkowych kolorów. Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko cyrkowe, gdzie dzieci mogły nabyć umiejętności żonglerki i kręcenia talerzem. Niektórzy zaprezentowali prawdziwe sceniczne talenty.
Na rodzinnych imprezach plenerowych nie może zabraknąć, mimo złej pogody dmuchanych zjeżdżalni. I tak było tym razem. Ogromne „dmuchańce” pomieściła sala gimnastyczna, ku wielkiej uciesze wszystkich uczestników imprezy.
Swoje stoisko z prezentacją zasad udzielania pierwszej pomocy miała śródmiejska Straż Miejska.
Dla głodnych i spragnionych przygotowano poczęstunek, na który składały się zdrowe przekąski, grochówka i przepyszna lemoniada.
Dla najwytrwalszych uczestników pikniku nagrodą były pokazy klauna, iluzjonisty i fakira, który przybył w towarzystwie żywego węża.
Dzieci za udział w konkurencjach i kursie pierwszej pomocy otrzymywały kupony -„ciasne”, które następnie wymieniały na atrakcyjne nagrody. Szczególne podziękowania za udostępnienie części nagród dla Zespołu Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.
Jak co roku rodzinny piknik okazał się wspaniałą przygodą dla naszych gości. Była to świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu wolnego, wspólnej zabawy i integracji rodzin.
Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnym Rodzinnym Pikniku Sąsiedzkim!

 

Kliknij  w obrazek aby powiększyć: