Link

Menu

Sąsiedzkie Country na dechach.

23.09.2019

21 września Dom Pomocy Społecznej przy ul. Wójtowskiej 13 opanowali kowboje i kowbojki. Lasso, rzut podkową, pędzące przed sceną rumaki, a na scenie „Pędzące jaguary”, ciepła strawa, krowa do dojenia… Tak wygląda prawdziwy piknik w stylu country. Jeśli chcemy dodać element sąsiedzki musimy dodać szaloną fotobudkę, popcorn i watę cukrową, siłomierz, mega bańki i pomalowane dziecięce i nie tylko dziecięce buźki, czyli to wszystko, przy czym najlepiej bawią się sąsiedzi w każdym wieku. Jeśli komuś było mało  mógł wyszaleć się na parkiecie przy granej na żywo muzyce: były tańce solo, w parach, w kole, na własnych nogach i na wózkach. Tańczyliśmy wszyscy!!!

Dzień to i impreza do zapamiętania na długo, chłodny już wrześniowy dzień rozgrzaliśmy cudowną atmosferą, uśmiechem i zabawą. W imprezie uczestniczyli nie tylko mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej. Zgodnie z pomysłem piknik miał być okazją do poznania tych najbliższych i dalszych sąsiadów, i tak się stało. Wspólnie bawili się starsi, młodsi i Ci najmłodsi, sprawni i z niepełnosprawnościami, kowboje, mieszczuchy i siostry zakonne:)

Odwiedzili nas też znakomici goście. Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Pani Małgorzata Druś i Zastępca Dyrektora Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. A. Tymowskiego Pani Monika Kowalska witały gości z Panem Sławomirem Potapowiczem Wiceprzewodniczącym Rady m. st. Warszawy, Panią Katarzyną Potapowicz Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Bielany i Panem Robertem Rafałowskim Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Wola.

Country zbliża nie tylko najbliższych sąsiadów, ale całe dzielnice.

Wydarzenie nie odbyłoby się gdyby nie inicjatywa jednego z mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, który zgłosił swój projekt pod głosowanie w budżecie partycypacyjnym.

Czy odbędą się tam kolejne tematyczne wydarzenia? O tym zdecydowali w głosowaniu mieszkańcy Śródmieścia, a wyniki już niebawem.