Menu

Spotkania na Twardej

06.02.2017

We wtorek, 30 stycznia 2017 roku, w placówce Centrum przy ul. Twardej uczestnik domu dziennego pobytu – Pan Mieczysław podzielił się z innymi Seniorami wspomnieniami z licznych podróży zagranicznych. W barwny i zabawny

sposób opowiadał o swoich przygodach podczas wojaży, przybliżył Seniorom zwyczaje panujące w krajach, które odwiedził. Opowieści uzupełniły zdjęcia z różnych zakątków świata: od Europy poprzez Azję aż po Amerykę Północną. 

W czwartek, 2 lutego 2017 r. podopiecznych z placówki przy ul. Twardej 1 odwiedzili Pan Wojciech Poletyłło – Kierownik Zespołu Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Podkomisarz Marcin Żórawski ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej.  Podczas spotkania z seniorami ostrzegali przed tzw. oszustwami „na wnuczka” i coraz częstszymi „na policjanta”.  Ofiarami wyłudzeń tymi metodami są zazwyczaj osoby starsze. 

Nasi goście opowiadali jakimi technikami posługują się oszuści, poinstruowali również seniorów co należy zrobić w przypadku zgubienia dowodu osobistego.