Menu

Spotkanie Świątecznie dla rodzin z dziećmi

12.12.2017

W dniu 9 grudnia 2017 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się  trzecie Spotkanie Świąteczne dla śródmiejskich rodzin z dziećmi. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego. Uczestnikami spotkania były rodziny wspierające oraz rodziny z dziećmi korzystające na co dzień z różnych form pomocy i wsparcia Centrum. Łącznie w spotkaniu świątecznym wzięło udział ponad 400 osób. Wśród zaproszonych Gości obecna była Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Śródmieście – Pani Ewa Czerwińska.

Śródmieście jest jedną z dzielnic, gdzie instytucja rodzin wspierających funkcjonuje z powodzeniem od kilku lat. W podziękowaniu za ich poświęcony czas i zaangażowanie w pełnieniu tej funkcji Dyrektor Centrum Pomocy Społecznej – Pani Anna Gawałkiewicz wraz z Wiceprzewodniczącą Rady Dzielnicy Śródmieście – Panią Ewą Czerwińską, wręczyły specjalne podziękowania.

W świąteczny i wesoły nastrój wprowadził naszych gości doświadczony konferansjer przebrany w strój pomocnika Św. Mikołaja. Wśród zaplanowanych atrakcji był pokaz profesjonalnego klauna, który porwał uczestników do zabawy swoimi umiejętnościami cyrkowymi. W specjalnie przygotowanym kąciku artystycznym, dzieci wraz z rodzicami mogły przygotować ozdoby świąteczne, udekorować pierniki oraz wykonać kartki świąteczne. Szczególnym zainteresowaniem i najdłuższą kolejką chętnych cieszyły się olbrzymie dmuchane zjeżdżalnie rozstawione w sali Marii Skłodowskiej – Curie oraz artystyczne malowanie twarzy. Dla wszystkich Gości przygotowany był świąteczny poczęstunek. Dzieciom wręczane były przez Św. Mikołaja i Śnieżynki paczki ze słodyczami. Wyjątkową atrakcją były fotografie ze Św. Mikołajem, od których nie stronili także dorośli.

Spotkanie zostało uświetnione żywiołowym i niezwykle widowiskowym występem dziewcząt z Zespołu Tańca Nowoczesnego Relax TAN z Młodzieżowego Domu Kultury „Muranów” im. C.K. Norwida w Warszawie pod kierownictwem Pani Klary Dłużniewskiej – Białczyk. Tancerki zaprezentowały swoje umiejętności przed zgromadzoną publicznością, prezentując zarówno formy gimnastyki artystycznej jak i taniec nowoczesny.

Dziękujemy za udział w imprezie naszym wspaniałym Gościom, szczególnie dzieciom oraz pracownikom Centrum Pomocy Społecznej za olbrzymie zaangażowanie w przygotowaniu spotkania świątecznego.

Wyrazy uznania składamy również firmie POTRIS za zorganizowanie profesjonalnej i bardzo atrakcyjnej imprezy oraz Młodzieżowemu Domowi Kultury „Muranów” im. C.K. Norwida w Warszawie.