Menu

Spotkanie z Panią Mają Komorowską

14.03.2019

12 marca w domu przy ul. Świętojerskiej gościliśmy Panią Maję Komorowską – niezwykle ciepłą, otwartą i serdeczną kobietę o wielkim sercu dla drugiego człowieka. Aktorka filmowa i teatralna, zdobywczyni wielu nagród, odznaczeń, ale przede wszystkim budząca sympatię wielu ludzi.

Po ukończeniu studiów – lalkarstwo, w krakowskiej szkole teatralnej, Pani Maja Komorowska występowała w Teatrze Lalki i Maski „Groteska” w Krakowie. W latach 1961-68 należała do Teatru „13 Rzędów” w Opolu. Później związała się z teatrami wrocławskimi: Współczesnym (1968-70) i Polskim (1970-72). Od 1972 występuje w Teatrze Współczesnym w Warszawie. W 1975 otrzymała Złoty Krzyż Zasługi z okazji 30-lecia kinematografii w Polsce Ludowej, a w 1989 roku odznaczenie za Zasługi dla Warszawy. W 1991 roku została nagrodzona dyplomem Ministra Spraw Zagranicznych za wybitne zasługi w upowszechnianiu kultury polskiej za granicą. Mimo senioralnych lat nie zwalnia tempa pracy, wciąż zaskakuje swoim wigorem i zapałem do pracy. Rok temu otrzymała „Złotego Anioła” za całokształt twórczości na 16. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Tofifest” w Toruniu. Znana z takich filmów jak: „Katyń”, „Cwał”, „Człowiek z marmuru” oraz spektakli teatralnych; „Szczęśliwe dni”, „Kurka Wodna”, „Panny z Wilka” oraz telewizyjnych: „Wesele”, „To, co najpiękniejsze” i „Zdążyć przed Panem Bogiem” i wiele innych…

Nie po raz pierwszy mieliśmy przyjemność spotkać się, porozmawiać i miło spędzić czas. Pani Maja podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami rodzinnymi, anegdotami z życia, fragmentami poezji. Doceniamy, że w natłoku codziennych spraw często znajduje dla nas czas i chętnie dzieli się serdecznym uśmiechem, dobrym słowem, swoją obecnością. Obiecała, odwiedzić nas ponownie i mamy pewność, że słowa dotrzyma.