Link

Menu

Stawiamy na edukację 😊

29.11.2019

W ostatnim czasie w Dziale Wsparcia Społecznego postawiliśmy na edukację 😊

CPS nawiązało ciekawą współpracę z  Domem Kultury Praga i Uniwersytetem Warszawskim.  W ramach projektu „ Uniwersytet Warszawski dla Juniorów i Seniorów” odbywa się kurs „Dobra czy zła technologia? Problemy etyczne we współczesnym świecie”, w którym uczestniczą seniorzy – podopieczni Centrum. W poniedziałki, wspólnie z prowadzącą spotkania Panią dr Karoliną Kochańczyk-Bonińską, rozważają tematykę udostępniania wizerunku, informacji osobistych, kontaktów w sieci i mediach.

21 listopada odbyło się kolejne ważne spotkanie, podczas którego seniorzy mieli okazję porozmawiać o tematach dotyczących ich bezpieczeństwa. Gościliśmy przedstawicieli Zarządu Dróg Miejskich, którzy opowiedzieli nam o kampanii społecznej skierowanej do seniorów „Obudź się! Uwaga = życie”.  Nadrzędnym celem kampanii jest poprawa bezpieczeństwa osób starszych na warszawskich drogach. Według badań przeprowadzonych przez ZDM, grupą najbardziej narażoną na ryzyko wypadku komunikacyjnego są osoby po 60 roku życia. Dlatego bardzo ważne są działania profilaktyczne, które mogą skutecznie ograniczyć liczbę wypadków z udziałem tej grupy wiekowej. Dziękujemy ZDM za spotkanie i materiały edukacyjne. 

Sporą dawką wiedzy i osobistych przeżyć zdobytych podczas podróży do Peru podzieliła się z seniorami charyzmatyczna podróżniczka  – Pani Elżbieta Wichrowska – Janikowska.

Warsztat plastyczny można było podszkolić na zajęciach poświęconych przygotowaniom do Świąt Bożego Narodzenia. Przed nami jeszcze sporo do zrobienia a Święta tuż tuż…

Za chwilę grudzień a w nim kolejne wydarzenia, na które serdecznie zapraszamy śródmiejskich seniorów. Informacje na naszej stronie internetowej i na plakatach.