Menu

Warszawskie Dni Seniora i Jarmark Kreatywności

02.10.2019

Na przełomie września i października podczas Warszawskich Dni Seniora organizowanych jest szereg wydarzeń kulturalnych, sportowych i edukacyjnych. Centrum, jak co roku włączyło się do udziału w tym przedsięwzięciu.

 

Na przełomie września i października podczas Warszawskich Dni Seniora organizowanych jest szereg wydarzeń kulturalnych, sportowych i edukacyjnych. Centrum, jak co roku włączyło się do udziału w tym przedsięwzięciu. Tegoroczna edycja pozwoliła na przygotowanie kilku interesujących a zarazem różnorodnych spotkań. Pierwszym z serii wydarzeń był koncert Zespołu „Senior i Ta” ze wspólnym śpiewaniem piosenek z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Zespół regularnie działa przy Domu Kultury Praga. Tym razem uświetnił swoją obecnością Warszawskie Dni Seniora w Centrum.

Kolejną propozycją CPS dla warszawskich seniorów było zorganizowanie warsztatów pn. „String art. – obrazy nitką malowane”. Warsztaty, chociaż trochę głośne….od młotka 😊 były ciekawą alternatywą dla tradycyjnych sposobów malowania obrazów. Każdy z uczestników mógł puścić wodze wyobraźni i stworzyć przestrzenny obrazek.

Podczas spotkania z kombatantem Panem Włodzimierzem Dusiewiczem ps. „Dusza”, mieliśmy okazję posłuchać wspomnień z okresu Powstania Warszawskiego. Pan Włodzimierz Dusiewicz jest autorem i reżyserem filmu dokumentalnego „Szesnastu”, który mieliśmy okazję obejrzeć. Nasz gość to niezwykła postać –  reżyser, scenarzysta filmowy, Prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska oraz Prezes Federacji Rodzin Katyńskich na przełomie lat (1994-2006). Jest absolwentem Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w Teatrze Lalek i Aktora „BAJ” w Warszawie, Centrum Filmów Oświatowych „Filmos” oraz Wytwórni Filmowej Czołówka.

Zwieńczeniem Warszawskich Dni Seniora był Jarmark Kreatywności zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych przez Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”.  W niedzielę, 29 września w wydarzeniu w  Ogrodzie Saskim wzięło udział ponad 2 500 osób. Na piknikowej scenie  zaprezentowali się artyści wszystkich pokoleń m.in.: Zespół „Miraż”, Krąg „Bajkowa Sowa” z Domu Kultury Rakowiec, Artystyczna Grupa Amatorsko-Teatralna „AGAT” a także dzieci i młodzież z zespołów „Fasolinki” i „Justins”. Seniorom  z okazji ich święta wręczono ponad 1700 róż. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, nieodpłatnie wykonać badania słuchu i poziomu cukru we krwi. Oczywiście  wśród wystawców nie zabrakło Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego. Odwiedzający mieli okazję poznać szeroką ofertę skierowaną do seniorów a także zobaczyć prace plastyczne i rękodzielnicze wykonane przez podopiecznych Działu Wsparcia Społecznego.

Warszawskie Dni Seniora organizowane są od kilku lat. Cieszymy się, że Centrum może aktywnie uczestniczyć i wspierać inicjatywę, która na co dzień jest nam bardzo bliska.