Menu

Wykłady i warsztaty literackie – „Czy każdy może być pisarzem?”

08.11.2018

Zapraszamy na cykl wykładów i warsztatów literackich, które poprowadzi Andrzej Zaniewski – znany na całym świecie poeta, prozaik i eseista.

Tematy poszczególnych spotkań:

5.11 – Gatunki literackie: wiersz z rymami, wiersz biały, wiersz wolny, aforyzm, sonet, ballada… Różnice pomiędzy epiką a liryką.
12.11 – Czy każdy może zostać pisarzem? Czy list a nawet sms to też literatura? Dzienniki, pamiętniki, opisy, gawędy a literatura faktu.
19.11 – Literatura jako forma terapii – czy rzeczywistość w jakiej żyjemy sprzyja literaturze?

NA WYKŁADY WSTĘP WOLNY! 
Na warsztaty, które odbywają się po wykładzie o godzinie 19:00 obowiązują zapisy: 
tel. 500 080 498, mail: natwardej@um.warszawa.pl.

WSTĘP BEZPŁATNY!

Spotkajmy się na Twardej to projekt realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego na 2018 r. Został wybrany przez mieszkańców Śródmieścia i jest skierowany do sąsiadów z okolicy pl. Grzybowskiego.

Jego celem jest integracja lokalnej społeczności. Sąsiedzi będą mieli okazję się poznać m.in. podczas warsztatów artystycznych i ruchowych, wykładów edukacyjnych, potańcówek czy wspólnego gotowania. Nasza przestrzeń jest także otwarta na oddolne inicjatywy i działania międzypokoleniowe.

Projekt realizowany jest w siedzibie Centrum Pomocy Społecznej na ul. Twardej 1 (wejście od Kościoła Wszystkich Świętych, przy pl. Grzybowskim).