Menu

Z dumą przyznaj się do wieku, bo wiek świadczy o człowieku

12.03.2018

W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy 90–tą rocznicę urodzin Pani Haliny Hipsz – podopiecznej placówki przy ul. Świętojerskiej od 1993 roku.

Pani Halina urodziła się w Brześciu nad Bugiem, tam ukończyła szkołę powszechną i Liceum Pedagogiczne. Pracowała jako księgowa, jednocześnie studiując na Wydziale Planowania i Statystyki. Wyszła za mąż, urodziła syna. W latach 50-tych ta drobna kobieta trenowała wyczynowo sport motorowy, zdobywając medalowe miejsca na zawodach motokrosowych!  

W 1956 roku, po śmierci męża,  wróciła z synem do Polski. Podróż – trwającą 3 doby w mroźny, zimowy czas – wspomina jako traumatyczne przeżycie. To była wyprawa w nieznane a jednocześnie wyprawa do bliskich, do wytęsknionej Polski. Wiele lat pracowała w Banku Handlowym; po przejściu na emeryturę nie zaprzestała aktywności.

Od 1993 roku Pani Halina aktywnie włączyła się w życie placówki przy ul. Świętojerskiej – współtworzyła bibliotekę, zakładała kartotekę, systematyzowała zbiory. Wolontarystycznie  prowadziła bibliotekę przez 20 lat! Zawsze pogodna, uśmiechnięta, życzliwa dla innych – taka była i jest Pani Halina.   

W dniu urodzin Jubilatka przyjmowała najlepsze życzenia od dyrekcji Centrum, pracowników oraz podopiecznych. Uroczystość odbyła się w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Był czas wspólne rozmowy, wspomnienia. Dyrektor Centrum, Pani Anna Gawałkiewicz dziękowała Pani Halince za Jej aktywność, ciepło, wieloletnią przyjaźń.

Życzymy jeszcze wielu lat w zdrowiu !