Menu

Zachwycające pięknem lato i zakamarki Nepalu…tak można podsumować miniony tydzień festiwalu” Lato Seniora”

10.07.2019

Pod koniec pierwszego tygodnia lipca odbyły dwa bardzo inspirujące spotkania z niezwykle charyzmatycznymi kobietami. Zachwyt wśród słuchaczy dotyczył nie tylko prezentowanych treści ale także samych prelegentek.

W czwartek w ramach otwartej Sceny Seniora gościliśmy Panią poetkę Jolantę Grotte, która oczarowała nas pięknem lata. Niezwykle barwna i bardzo bogata w szczegóły twórczość rzeczywiście wprowadziła słuchaczy w stan głębokiego odprężenia, a słowa zamieniały się w wizje, które wytworzyła wyobraźnia. Niezwykle subtelna, zatrzymująca chwile niczym fotografie poezja, wzruszała i cieszyła uszy i oczy dzięki prezentacji multimedialnej.

Kolejne Wartościowe spotkanie przeżyliśmy w piątkowe przedpołudnie, dzięki Pani Elżbiecie Wichrowskiej-Janikowskiej, podróżniczce z ponad 30-letnim stażem, która zwiedziła niemal każdy zakątek ziemi i wciąż odkrywa nieznane… „Nepal Moje wędrówki” to opowieść o wspomnieniach z kilku wypraw do Nepalu, w którym poznała i zwiedziła  rejon Everestu, Annapurny, świętych jezior Gosainkund i doliny Langtang. Autorka przybliżyła codzienność życia mieszkańców ich obyczajów, rzemiosła, regionalnej kuchni i realiów podróżowania po tym kraju. Całość spotkania dopełniały pamiątkowe fotografie, które pokazały rzeczywisty obraz wspomnianych miejsc.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach festiwalu „Lato Seniora”, harmonogram wydarzeń znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej i na plakatach.