Menu

Zapraszamy do udziału w warsztatach „Twórcze czytanie”

17.07.2017

Zapraszamy osoby 60+ na kolejne warsztaty tematyczne związane z pisaniem. Drugi cykl warsztatów będzie dotyczył twórczego czytania. Porozmawiamy o książkach, ważnych opowieściach i o pisaniu.

Warsztaty obejmują trzy spotkania w dniach 3 sierpnia, 10 sierpnia, 17 sierpnia (czwartki) w godzinach 10:00-13:00.

Zapraszamy osoby, które są gotowe wziąć udział w cyklu trzech spotkań, nie tylko w jednych zajęciach. Spotkania będą się odbywały w Sali Klubowej w siedzibie Centrum przy ul. Świętojerskiej 12a.

Twórcze czytanie

Jeśli uważasz, że czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła, te warsztaty są dla Ciebie! Na spotkaniach będziemy rozmawiać o książkach i wybranych krótszych tekstach, o różnych gatunkach literackich, klasyce, nowościach i modach literackich. Zastanowimy się nad tym, czym jest „dobra literatura”. Sprawdzimy, czy łatwo zostać książkowym recenzentem i ułożymy listę „książek najważniejszych”. Podyskutujemy o ulubionych pisarzach, literackich hochsztaplerach i bestsellerach. Poszukamy najlepszych pierwszych zdań, zakończeń i tytułów. Będziemy też bawić się słowami, sprawdzać ich siłę i wagę. Zapewniamy przyjazną atmosferę, słodki poczęstunek i profesjonalnych prowadzących, dzięki którym spotkania będą twórcze i inspirujące. Zachęcamy, by na pierwsze zajęcia przynieść ze sobą książkę, którą się lubi (może to być np. lektura zapamiętana z dzieciństwa, coś z klasyki, ostatnio przeczytana powieść).

Każdy uczestnik warsztatów:

  • otrzyma bezpłatnie komplet materiałów szkoleniowych (zawierający m.in. przydatne wskazówki, ćwiczenia i spis lektur)
  • dostanie dyplom poświadczający udział w warsztatach wspófinansowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
  • będzie miał możliwość indywidualnej rozmowy z trenerami prowadzącymi warsztaty

Informacje praktyczne:

  • warsztaty są całkowicie bezpłatne!
  • z każdą grupą spotykamy się trzy razy – każde spotkanie to 3 godziny pracy + krótkie przerwy
  • każda grupa warsztatowa liczy ok. 15–20 osób w wieku 60+
  • każde zajęcia prowadzi zespół dwóch trenerów

Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne na zajęciach i poczęstunek (słodycze, owoce, kawa, herbata, zimne napoje).

Jesienią uczestników zajęć zaprosimy na dodatkowe spotkanie integracyjne podsumowujące pracę z udziałem specjalnych gości!

Zapisy

tel. 607 825 475, latoseniora@cps.srodmiescie.warszawa.pl  

tel. 691 937 428, warsztaty.pisarskie@gmail.com