Menu

Żegnamy zimę – romantycznie i wiosennie w CPS

05.03.2019

Życie i twórczość Adama Mickiewicza przedstawiona przez seniorów i kolorowe wzory na doniczkach po warsztatach decoupage – aktywnie rozstajemy się z zimą. W ostatnim tygodniu odbyły się na Świętojerskiej kolejne warsztaty plastyczne.  W twórczym zapale do pracy uczestników widać było wiosenną energię. Seniorzy wykonali osłonki na doniczki do kwiatów, metodą decoupage. Mogliśmy znaleźć przeróżne motywy – od kwiatowych po geometryczne czy ludowe. Zapału i pomysłów nie brakowało – kolorowe doniczki ozdobiły stoliki i parapety wnosząc prawdziwy powiew wiosny.

Mieliśmy także okazję aby poznać bliżej życiorys Adama Mickiewicza. Prelekcję na temat wieszcza narodowego przygotował i wygłosił w ramach cyklu spotkań „Pogawędka o znanych ludziach…” Pan Mieczysław Kurnatowski – podopieczny Centrum. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia poety oraz bliżej poznaliśmy jego losy. Twórczość Mickiewicza zaprezentowała Pani Ewa Sumińska – także podopieczna Centrum, która odczytała utwory takie jak, „Powrót taty” czy „Świteź”, wprowadzając słuchaczy w stan romantycznego zamyślenia.

Nie ustajemy w działaniach – zapraszamy do zapoznania się z marcowym plakatem zamieszczonym na naszej stronie internetowej.