Link

Menu

„Do zakochania jeden krok” – Walentynki 2016

18.02.2016

Walentynki to święto, które na stałe wpisało się do polskich kalendarzy i jest, co roku świętowane przez podopiecznych Działu Wsparcia Społecznego. Jest to także ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego.

Z tej okazji pracownicy socjalni w dniach 12-16 lutego zorganizowali okolicznościowe spotkania. W dekoracjach dominowały odcienie czerwieni i motywy serca jako symbolu miłości. W ciepłym, romantycznym klimacie opowiadano o historii tego święta. Swoje wiersze, specjalnie na tę okazję przygotowane, przedstawiła Pani Ewa Sumińska w domu przy ul. Świętojerskiej i Pani Danuta Kosmowska-Suffczyńska w domu przy ul. Górnośląskiej. Nie zabrakło prezentacji miłosnych strof wielkich poetów, przeplatanych wspólnym śpiewem piosenek o miłości.

Spotkania przebiegły w bardzo miłej atmosferze, którą dodatkowo wzmocniły słodycze, własnoręcznie wykonane laurki, dużo uśmiechów i ciepłych słów. Zapoznano seniorów z historią tego święta, były ciekawe i humorystyczne zgadywanki, konkursy i zabawy walentynkowe oraz wiersze miłosne i anegdoty, także autorstwa naszych podopiecznych, wspólnie śpiewano piosenki o miłości.
Chyba nikt bardziej od Seniorów nie docenia znaczenia roli, jaką spełniają w naszym życiu pozytywne uczucia wobec innych. Dzięki nim nasze życie staje się lepsze, a wraz z nim my sami potrafimy bardziej otworzyć się na drugiego człowieka.
Radość towarzysząca spotkaniom była dowodem na to, że miłości nigdy za wiele.

Kochajmy się!!!