Link

Menu

„Jadłodzielnia”

Uprzejmie informujemy, że ze względu na sytuację epidemiologiczną funkcjonowanie Jadłodzileni zostaje zawieszone.

Jadłodzielnia to punkt usprawniający dzielenie się żywnością, udostępniania jej nadwyżek chcącym ją wykorzystać. Mieszkańcy i mieszkanki Warszawy mogą przekazywać do punktu żywność, której nie są wstanie zagospodarować. Mogą też bezpłatnie poczęstować się tym, co wcześniej przynieśli inni. Szybko i anonimowo.

Do Jadłodzielni można przynosić produkty, które nie przekroczyły terminu przydatności do spożycia i są fabrycznie zapakowane. W punkcie można zostawić również zapakowane pieczywo, warzywa i owoce. Nie należy pozostawiać produktów z surowego mięsa, nabiału czy jaj, a także produktów otwartych czy po terminie ważności.

Szczegółowych informacji na temat Jadłodzielni i zasad jej funkcjonowania udzieli Państwu obecny na miejscu opiekun Jadłodzielni.

Jadłodzielnia – ul. Twarda 1, pn-czw: 8:00 – 18:00, pt: 8.00 – 16.00
To co dzieje się na bieżąco w Jadłodzielni można śledzić na Facebooku:

www.facebook.com/jadzlodzielnianatwardej1

Marnowanie żywności to naglący problem również w Polsce. Jesteśmy pod tym względem 5 najbardziej marnującym żywność krajem w UE. Średnio w Polsce marnuje się ok 9 mln ton żywności z czego ok 2 mln. ton w gospodarstwach domowych. Korzystając z Jadłodzielni możemy temu wspólnie przeciwdziałać.

Koordynacja projektu w Centrum:

Pani Dagmara Całka tel. 786 852 441

e – mail:dcalka@um.warszawa.pl