Link

Menu

Cyfrowy Senior

Coraz więcej osób starszych chce korzystać z nowoczesnych technologii, mieć możliwość korzystania z pojawiających się ułatwień życia codziennego. Wykluczenie cyfrowe jest szczególnie widoczne w tej grupie wiekowej, co wpływa na konieczność ułatwiania im w dostępie do nowoczesnych technologii. Dodatkowo część osób poznała już podstawy i bardzo chce dalej zagłębiać się w nowe programy i rozwiązania. 
Bardzo ważne, aby nauczyć seniorów bezpiecznie korzystać z komputerów, tak aby nie wyrządzili sobie krzywdy mając podstawowe umiejętności.

Odpowiedzią na te potrzeby jest projekt  „Cyfrowy Senior” realizowany przez Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. A. Tymowskiego w ramach budżetu obywatelskiego na 2020 rok , skierowany do mieszkańców Warszawy, a w szczególności dzielnicy Śródmieście, a głównie do osób starszych.

Projekt zakłada prowadzenie nieodpłatnej, nowoczesnej pracowni komputerowej, wyposażonej w specjalistyczny sprzęt techniczny, multimedialny sprzęt do nauki języków obcych oraz inne pomoce dydaktyczne.

Głównym celem projektu jest stworzenie przestrzeni do aktywnej i nowoczesnej edukacji dla seniorów i osób dorosłych zamieszkałych na terenie dzielnicy Śródmieście.

W ramach projektu funkcjonuje ogólnodostępna pracownia komputerowa, czynna od poniedziałku do piątku. Udostępnione stanowiska komputerowe z Internetem są do dyspozycji w godzinach od 10.00 do 14.00.

Projekt zakłada również warsztaty komputerowe z obsługi komputera na 2 poziomach zaawansowania, specjalistyczne warsztaty komputerowe m. in. z korzystania z Internetu i mediów społecznościowych, a także z podstaw grafiki komputerowej oraz zajęcia językowe.

Na wszystkie kursy obowiązują zapisy.

 

 

Informacje i zapisy

Justyna Rudnicka – Lewandowska

e-mail: jrudnicka@um.warszawa.pl

tel.: 607 825 475


Po przerwie zapraszamy do naszej pracowni komputerowej.

Zajęcia, warsztaty i indywidualne konsultacje odbywają się w zwiększającym bezpieczeństwo reżimie sanitarnym. 


Pracownia komputerowa działa.

Zapraszamy do korzystania z pracowni komputerowej. 6 stanowisk komputerowej pozostaje do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 14:00.

 


Rekrutacja na warsztaty komputerowe i zajęcia językowe

Zapraszamy serdecznie do zapisów na zajęcia językowe i warsztaty komputerowe realizowane roku 2019. Informacji udzieli Agnieszka Wesołowska 786 852 441, Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. A. Tymowskiego, ul. Świętojerska 12a pok. 114.

Poinformujemy Państwa o terminie otwarcia pracowni komputerowej.

 


Ruszyły zapisy na kolejną turę warsztatów i zajęć.

W lipcu i sierpniu prowadzone będą warsztaty komputerowe na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym oraz zajęcia z języka angielskiego na poziomie podstawowym i środniozaawansowanym. Seniorzy będą tez mieli okazję poznać podstawy grafiki komputerowej oraz nauczyć się robić zakupy przez internet. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego:

Agnieszka Wesołowska 786 852 441, Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. A. Tymowskiego, ul. Świętojerska 12a pok. 114


 

Multimedialna pracownia komputerowo-językowa

Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego uruchamia projekt z budżetu partycypacyjnego pn. „Cyfrowy Senior”, skierowany do mieszkańców dzielnicy Śródmieście, a w szczególności do osób starszych.

Projekt zakłada uruchomienie nieodpłatnej, nowoczesnej pracowni komputerowej, wyposażonej w specjalistyczny sprzęt techniczny, a także multimedialny do nauki języków obcych.

Głównym celem projektu jest stworzenie przestrzeni do aktywnej i nowoczesnej edukacji dla seniorów i osób dorosłych zamieszkałych na terenie dzielnicy Śródmieście.

W ramach projektu funkcjonuje ogólnodostępna pracownia komputerowa, czynna od poniedziałku do piątku. Udostępnione stanowiska komputerowe z Internetem są do dyspozycji w godzinach od 10.00 do 14.00.

Do końca roku sukcesywnie uruchamiane będą także zorganizowane kursy komputerowe i językowe na różnych poziomach zaawansowania oraz kursy specjalistyczne.

Do końca czerwca zajęcia odbywają się w następujących grupach:

  • Poniedziałki i środy: zajęcia z nauki języka angielskiego na poziomie poczatkującym i średniozaawansowanym.
  • Wtorki i czwartki: warsztaty komputerowe na poziomie poczatkującym i średniozaawansowanym.

W późniejszym okresie uruchamiane będą także zajęcia specjalistyczne m.in. z grafiki, projektowania oraz inne tematyczne wybrane przez seniorów.

Na wszystkie kursy obowiązują zapisy. W przypadku wyczerpania liczby miejsc stworzona zostanie lista rezerwowa.