Link

Menu

Chcę zostać wolontariuszem

Jeśli myślisz o tym, by komuś pomóc, masz pomysł co można zrobić na rzecz mieszkańców dzielnicy Śródmieście lub po prostu chcesz w wolnym czasie zrobić coś pożytecznego i ważnego, to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Wolontariuszem może zostać każdy – bez względu na wiek, czy doświadczenie. Liczą się chęci, zaangażowanie oraz otwartość na drugiego człowieka. Wolontariusze to osoby, które dobrowolnie i bezpłatnie wspierają instytucje lub organizacje w realizacji wyznaczonych celów. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna.

Charakter pracy wolontariusza zawsze dostosowany jest do jego własnych preferencji. Jeśli wiesz, komu chcesz pomóc, ułatwimy Ci dotarcie do takich osób. Wahasz się i potrzebujesz wsparcia przy wyborze najlepszego zadania dla Ciebie?  Przyjdź do nas na spotkanie, opowiemy Ci o wszystkich obszarach, w których możesz działać i wspólnie poszukamy czegoś co będzie odpowiednie dla Ciebie.

Nasi wolontariusze wspierają mieszkańców dzielnicy w następujących obszarach:

  • Pogotowie Lekcyjne – zajęcia edukacyjne na rzecz dzieci i młodzieży. Stawiamy na indywidualne lub grupowe spotkania z uczniami, którzy potrzebują wsparcia w nadrobieniu zaległości, przygotowaniu do egzaminu lub chcieliby poszerzać swoją wiedzę o dodatkowe informacje.
  • Wsparcie seniorów i osób niepełnosprawnych – nasi wolontariusze towarzyszą osobom starszym i niepełnosprawnym, pomagając im w różnym zakresie. Wspólne wyjście na spacer, spędzanie czasu, wsparcie w redagowaniu listów lub wspomnień, czytanie lub pomoc w dotarciu do określonego miejsca (kościół, lekarz, spotkanie) to najczęstsze potrzeby, które ochotnicy starają się zaspokoić.
  • Projekty artystyczne i sportowe – masz pasję: rysujesz, malujesz, śpiewasz,  robisz na drutach, wyklejasz, robisz biżuterię, grasz na gitarze, pianinie lub bębnach, chcesz podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami, to ten obszar jest właśnie dla Ciebie. Jesteśmy otwarci na wszelkie przejawy twórczej działalności. Pomagamy zrealizować inicjatywy, dzięki którym Twoje umiejętności zostaną wykorzystane na korzyść osób potrzebujących.
  • Projekty autorskie – pasja i hobby to często najbardziej niedoceniane zasoby, z którymi wolontariusz przystępuje do współpracy. Okazuje się, że wiele działań realizujemy właśnie dzięki niestandardowym zainteresowaniom i umiejętnościom naszych ochotników.

Najprostszym sposobem na odkrycie swojego potencjału jest spotkanie i rozmowa z doświadczonym koordynatorem – nie wahaj się do nas odezwać!

Kontakt

wolontariat@cps.srodmiescie.warszawa.pl

Justyna Rudnicka – Lewandowska, Zespół ds. Projektów i Programów

e-mail: jrudnicka@um.warszawa.pl

tel.: 607 825 475

Jakub Wojciechowski, Zespół ds. Projektów i Programów

e-mail: jakubwojciechowski@cps.srodmiescie.warszawa.pl

tel.: 514 496 889